in   Teamwork   Human Resources   Team   rekrutacja IT   rekrutacja

Jak dostać pracę w IT bez doświadczenia, czyli dlaczego założyliśmy Academy.Kingd?

Cześć! Mam na imię Dominika i jestem HR specialist / talent aquisition management / people & culture problem-solver advisor. A tak na serio, to jestem Dominika i pracuję jako rekruterka IT od 3 lat.
W swoich listach często pytacie mnie o to... no dobra, nie w listach (💌), ale w wiadomościach na LinkedIn’ie, czy nawet w trakcie rozmów rekrutacyjnych, często pytanie mnie:
jak zacząć pracę w IT bez doświadczenia?

W końcu mogę na nie odpowiedzieć nie szablonową odpowiedzią, a konkretami.


To jesteś Ty, kiedy po wysłaniu 30 CV-ek, w końcu dostajesz telefon od rekrutera. Źródło.


Większość programistów rozpoczyna naukę samodzielnie. A, że materiału do opanowania jest n i e m a ł o, trudno jest zdecydować czego się nauczyć najpierw, żeby dostać pierwszą pracę w IT?

Ilość kursów przytłacza, a powiązania między narzędziami i technologiami wyglądają jak zapętlone koło. Czasami trudno nawet samemu ocenić poziom swojej wiedzy. Co stawia kolejne pytanie: kiedy jest dobry czas, żeby wysłać pierwsze CV?

Pomoc rzadko przychodzi z zewnątrz. Wypełniasz mnóstwo aplikacji, pracujesz nad swoim CV, rozbudowujesz swoje portfolio… a Twoja skrzynka mailowa i tak jest pełna wiadomości w stylu poszukujemy jednak kogoś z większym doświadczeniem.

Ale jak z większym doświadczeniem, skoro to praca dla programisty juniora?
W końcu szukasz swojej pierwszej pracy!

Sytuacja jest bez wyjścia. Spędzasz kolejne godziny na przeszukiwaniu ofert. Dochodzisz do wniosku, że praca w IT bez studiów jest niemożliwa. Uświadamiasz sobie, że w ciągu kilku godzin od publikacji każdej oferty, na skrzynkę rekrutera musi wpadać kilkadziesiąt zgłoszeń. Gdyby tylko istniała jakaś lepsza możliwość…

Teraz już istnieje. Zapraszamy do…

Academy.Kingd!
APLIKUJ TUTAJ

W Untilted Kingdom wiemy, że pierwsza praca jest stresująca. Serio.

Wiemy też, jak ważny jest porządny onboarding — nie tylko do firmy tak ogólnie, ale również do zespołu, czy projektu. Programujemy już od 13 lat, więc nauczeni własnym doświadczeniem i zbierając feedback od zatrudnionych juniorów (ehm, Untititled Kingdom citizens), zdecydowaliśmy się na nowe, zupełnie inne, podejście do stanowisk juniorskich.

Academy.King to program skierowany do osób, które poszukują swojej pierwszej pracy w IT. Czy po szkole, czy kursach. Czy po stworzeniu tylko kilku własnych projektów, czy z bogatym portfolio. Academy to praca w IT bez studiów, która łączy ze sobą 2 najważniejsze rzeczy: uczysz się i zarabiasz.

Jest jednak 5 różnic, które wyróżniają Academy od standardowej posady juniora.

 

  1. 1. Pracujesz na wewnętrznych projektach, więc możesz eksperymentować i próbować nowych rozwiązań. Bez stresu. Bez presji.

  2.  
  3. 2. Szlifujesz swoją wiedzę pod okiem profesjonalistów - osób, które mają specjalnie wydzielone godziny pracy do pomagania Ci w codziennych projektach.

  4.  
  5. 3. Działasz według sprawdzonego programu rozwoju - próbujesz nowych rozwiązań, możesz wykazać się również na hackatonach, warsztatach. Uczysz się GIT, CRUD, komunikacji BLE, programowania obiektowego i poznajesz wykorzystywane architektury.

  6.  
  7. 4. Nauczysz się sprawnej komunikacji z klientem. Ale bez stresu, na początku będzie to obecność na rozmowach z naszymi Partnerami, lub próba z kimś od nas. 😉

  8.  
  9. 5. Zrozumiesz, jak Twoja praca przekłada się na działanie całej firmy. Będziesz w stałym kontakcie z innymi zespołami w firmie, jak Quality Assurance i Product Development, więc poznajesz całościowe podejście do tworzenia aplikacji. To wszystko, jeszcze zanim faktycznie przystąpisz do projektu dla Partnera.

To jesteś Ty przed techniczną rozmową rekrutacyjną, kiedy zbierasz wiedzę ze wszystkich notatek i „wkładasz” ją sobie do głowy. Źródło.

Fajna opcja, prawda? Pewnie teraz zastanawiasz się OK, wszystko fajnie, ale w takim razie... Co muszę zrobić, żeby aplikować? Już tłumaczę. 

Poszukujemy junior iOS, Android i Web developerów, którzy mogą się pochwalić już pierwszymi projektami na swoim GitHub’ie. Nieważne, czy jesteś samoukiem, skończyłeś bootcamp czy studia informatyczne. Praca w IT bez studiów też jest możliwa. Dla nas ważne są rezultaty oraz nastawienie.

Najważniejsza jest chęć do nauki, pozytywne nastawienie oraz determinacja. Szukamy osób, których fascynują nowe technologie. Osób, które śledzą nowinki techniczne i mogą śmiało przyznać, że programowanie to ich pasja.

Duży nacisk stawiamy również na fit kulturowy. Budujemy zgrany zespół, który będzie sobie pomagał, wspólnie pracował i bawił się, dlatego podczas pierwszego kontaktu ze mną (tzw. intro calla), oprócz pytań o Twoje doświadczenie pojawią się również miękkie pytania. Chcemy Cię bliżej poznać, ale pamiętaj, że to również czas dla Ciebie, więc jeśli chcesz o coś zapytać → pytaj śmiało! 😃

I jeśli powyższe wymagania Cię nie przerażają APLIKUJ TUTAJ

 

Kto?
Prowadzący Academy.Kingd to Leszek. Ma 10-letnie doświadczenie programisty i jest autorem całego programu Academy. To on będzie śledził Twój rozwój i to do niego możesz zwracać się o rady i podpowiedzi. 

 

Jak?
Oferujemy 2 rodzaje zatrudnienia: B2B lub umowa na zlecenie. Do dyspozycji masz wszystkie benefity, jak: płatny urlop, opieka medyczna, asystent AskHenry, darmowe kursy z języka angielskiego, elastyczne godziny pracy.

Gdzie?
Głównie zdalnie, ale planujemy kilka wizyt miesięcznie w naszym biurze w Krakowie.

Więcej informacji znajdziesz tutaj, ale jeśli masz dodatkowe pytania, znajdziesz mnie na LinkedIn’ie lub napisz na dominika.janus@untitledkingdom.pl

 

P.S. Listy też mogą być!  💌

 
Dominika Janus

By

IT Recruitment Specialist. Loves talking to people and connecting outstanding talent with the right opportunities. Passionate about FemTech projects. Excellent salsa dancer. Proud dog-owner of Maltese named B.B.